Щоправда, це було давненько – у період з 1969 до 1972. Зараз, у вже третьому десятилітті третього тисячоліття, ідея повернення людей на Місяць та загалом поглиблення його дослідження набуває все більшої актуальності.

Варто знати Український прапор замайорить на Місяці: деталі місії Spacebit за підтримки Nemiroff у 2022 році

Для чого людству потрібен Місяць

Для чого? Спершу там, зрозуміло, будуть дослідницькі бази, але з часом польоти на Місяць можуть стати буденною справою. І от кілька найбільш обговорюваних варіантів, як людство може пристосувати Місяць до своїх потреб:

  • Космічний порт для польотів на далекі відстані (з Місяця гравітаційно стартувати значно легше, ніж із Землі).
  • Центр спостережень за Всесвітом (відсутність атмосфери робить Місяць дуже сприятливим місцем для розташування системи телескопів, особливо на зворотньому боці – де буде чистий спокій від шумів, які надходять із Землі).


Але найбільше, мабуть, Місяць цікавий як нове поле для туризму / Фото unsplash

  • Розважальний центр (нова галузь туризму, космічного, яка вже почала розвиватися – це ж не тільки про польоти в невагомості, а й, наприклад, про неймовірно високі стрибки, які може робити людина на поверхні Місяця, і про новий виток розвитку спортивних змагань та рекордів, і про парки небачених досі атракціонів, і ще про багато-багато іншого).

Причому це вже давно не звучить як фантастика. Згадай, коли люди тільки починали освоювати повітроплавання, коли тільки починали будувати перші залізничні шляхи – як це звучало тоді?

Також цікаво Коли очам не варто вірити: скільки насправді кілометрів між Місяцем і Землею

Як щось дороге і безперспективне. Але ж маємо нині геть інше! Переконані, у космічній царині буде так само.

Навіщо летіти на Місяць: дивіться про це цікаве відео