Історія знає приклади, коли відкриттів не помічали або ігнорували як безнадійні. Але бувало й інакше – коли винахіднику було просто байдуже, дізнаються про його відкриття, а чи ні. Men 24 розповість про саме такого – Генрі Кавендіша.

Це цікаво Безглузді історичні помилки з трагічними наслідками для компаній: яскраві приклади

Винаходи Генрі Кавендіша

Чув про Генрі Кавендіша? Гадаємо, не чув, або чув тільки краєм вуха. Це не дивно – сам Кавендіш не особливо хотів, щоб про нього чули. Одначе це один із найбільш плідних вчених XVIII століття, хімік, інженер, і, безумовно, геній.

  • Генрі Кавендіш вирахував щільність Землі, відкрив водень та хімічний склад води, сформулював закони Ома, Кулона, Чарльза і Дальтона задовго до того, як це ж зробили ці великі вчені, на честь яких ті закони й назвали.

А ще він був казково багатий.

Скажімо так, Генрі Кавендіш – це Ілон Маск свого часу. От тільки Маск дуже публічний, а Кавендіш був відлюдником. З тих, котрі роками не виходять зі свого будинку, а спілкуються тільки зі стінами та собою.


Генрі Кавендіш – геній-відлюдник (зображення не є історично точним) / Фото indiatoday

Кавендіш, кажуть, жив на межі божевілля. Що й казати, якщо навіть зі своєю служницею він "спілкувався" тільки за допомогою записок. Однак науковий світ про нього знав. Знав, але сприймав як фріка.

  • Про всі винаходи, про геніальність Кавендіша світ дізнався з його записів, які потрапили до рук іншого вченого – Джеймса Максвелла – через майже 100 років після смерті генія.

Чи змінився б світ, якби Кавендіш за життя оприлюднив свої відкриття? Звісно. Наука зробила б семимильний крок уперед.

До теми 7 геніальних винаходів жінок, якими залюбки користуються чоловіки

Якби Генрі Кавендіш не був відлюдником, то дав би могутній поштовх розвитку термодинаміки, електрики та інших наук. І наступним геніальним вченим, які займалися б цими науками, не довелося б починати все з нуля.