Епоха великих географічних відкриттів просякнута героїзмом настільки, що чимало дослідників наважилися вигадати свої пригоди – заради слави й грошей. Яскраві приклади – читай на Men 24.

Це цікаво Він міг підкорити космос, але його розробки вкрали нацисти: Роберт Годдард

Магеллан зустрів велетнів, які полюбляли дикі танці й порошок

Між 1519 і 1522 роками Фернан Магеллан керував експедицією, яка здійснила перше успішне кругосвітнє плавання. Правда, успішним воно було для людства – але не для самого Магеллана, який під час подорожі помер.

  • Попри величні досягнення, були у Магеллана й "таракани": у своїх записах він розповідав, що ну Південній Америці зустрів велетнів, яким іспанці – по пояс.
  • І все б нічого, але під час зустрічі велетні чомусь танцювали, співали чудернацьких пісень та розкидали навколо себе дивний порошок…

Магеллан назвав велетнів патагонами – "лапоногими" (вони вдягали на ноги товсті шкіри, через що ноги ставали схожими на лапи тварин). Місцевість, де "мешкали" патагони, досі називають Патагонія.


Фернан Магеллан – мандрівник і фантазер / Фото pinterest

Орельяні привиділися амазонки

Франциско де Орельяна – це конкістадор, який у середині XVI століття в ім'я іспанської корони винищував місцеве населення у Південній Америці. Такий собі герой, м'яко кажучи.

  • Якось Орельяна плив по великій ріці, і дорогою натрапив на плем'я жінок-войовниць. Це були, мовляв, моторошні амазонки, які вбивали новонароджених хлопчиків, а собі відрізали одну грудь, аби вправніше стріляти з лука.

Нічого нового Орельяна не вигадав – стародавні греки тисячоліття тому складали такі ж міфи. Але вони й подумати не могли, що завдяки фантазії одного іспанця на честь амазонок назвуть найдовшу річку світу.


Франциско Орельяна – конкістадор і брехун / Фото pinterest

Релі бачив Ельдорадо і людей з очима на плечах

Авантюрист, державний діяч і поет (у XVI столітті це було майже одним і тим же) сер Волтер Релі переконав королеву Єлизавету I, що Англії теж слід втрутитися в колоніальну гонку і відхопити шматок Америки.

  • Чому Релі, за прикладом іспанців, потягнуло на Амазонку – достеменно не відомо. Можливо, причиною були фантазії Орельяни про амазонок у джунглях.
  • Релі, до слова, пішов далі – він понавигадував цілу низку чарівних істот, які начебто мешкають у Південній Америці. І все для того, щоб довірлива королева висилала йому гроші "на дослідження".

Цих істот Релі називав Ewaipanoma, вони мали людську подобу, очі на плечах, роти посеред грудей та й інші дивацтва. До слова, Релі також стверджував, що особисто бачив легендарне золоте місто Ельдорадо.


Волтер Релі – вигадливий користолюбець / Фото pinterest

​Радимо прочитати Безглузді історичні помилки з трагічними наслідками для людей: вбивчі приклади

Може, і правда – з такими грошима від королеви Релі міг дозволити собі побачити багато.