У бажанні схуднути та позбутися зайвих кілограмів ми готові на будь-які експерименти. Один із них – дієта 5:2. Розповідаємо, чому не варто надто багато надій покладати на неї.

Читай також Вдячні українським Героям: Nemiroff передав першу частину допомоги на реабілітацію

У чому суть дієти 5:2

Це варіант, коли ти "нормально" харчуєшся п'ять днів на тиждень. Інші два дні ти повинен споживати максимум 500 калорій. Важливо чергувати суворі дні з тими, коли твоє харчування не відрізняється від звичного. Це означає, що два дні поспіль вживати 500 калорій – зло. Не роби так!

Слід розуміти, що під "нормальною" їжею мається на увазі не фастфуд і всіляке харчове сміття. Якщо ти не переглянеш свій раціон, то ані дієта 5:2, ані інші не принесуть тобі бажаний результат.

Варте уваги Твоя фігура буде тобі вдячна: 4 звички до сніданку, які принесуть тобі користь


Твій раціон має бути збалансованим / Фото Louis Hansel

Що не так з дієтою 5:2

Дослідник Майкл Мослі вважає цю дієту корисною. Мовляв, вона дозволяє випрацьовувати план харчування та структурувати свій раціон.

Але не надто однозначне ставлення до такого підходу у лікарки первинної медичної допомоги та медичного тренера Серени Раха. Вона наголошує на тому, що ця дієта стає причиною дефіциту поживних речовин, які ти можеш отримати. Воно й не дивно, адже упродовж двох днів на тиждень ти споживаєш надзвичайно мало їжі.

Для стійкішого підходу Раха рекомендує зосередитися на тому:

  • яку їжу ти додаєш до свого раціону;
  • чи достатньо в тебе фізичної активності.

Пам'ятай просту пораду від лікарки. Якщо хочеш схуднути – спалюй більше калорій, ніж споживаєш. От і все. І зовсім необов'язково ходити у спортзал та буквально виснажувати себе. Знайди час для прогулянок просто неба. Такий підхід теж принесе тобі бажаний результат.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Він ґрунтується на результатах досліджень та експертній думці лікарів. Якщо ти хочеш схуднути – проконсультуйся з лікарем. Це дозволить мінімізувати ризики, пов'язані з бажанням позбутися зайвих кілограмів.