Історія моди свідчить, що чиїсь жертви часто стають здобутком інших. Ми на Men 24 підібрали для тебе кілька цікавих прикладів того, як річ, яку вигадали й створили для чоловіків, стала успішним надбанням жінок.

Варто знати Vodka Brand Champion 2021: Nemiroff став горілчаним брендом №1 у світі

Гачок-застібка

Автором винаходу, хоч це може й дивно звучить, є знаменитий американський письменник Марк Твен. У такий спосіб – за допомогою гачків-застібок – він пропонував кріпити підтяжки до штанів (так, ремінь з'явився тільки у XIX столітті).

  • Так от. Оті складні й незрозумілі нині для частини чоловіків штуки, з якими іноді доводиться вести нерівну боротьбу, і які розташовані позаду жіночого бюстгальтера – це нащадки саме твенівських суто чоловічих застібок.

Так сталося, що тогочасні чоловіки здебільшого не зрозуміли задумку Твена – і не захотіли використовувати гачки-застібки у своєму гардеробі. Натомість вони шалено сподобалися виробникам корсетів, а трохи пізніше – і ліфчиків.


Застібку на бюстгальтерах створили для чоловічих підтяжок / Фото unsplash

Рожевий одяг

Поділ одягу за кольорами на "для хлопчиків" і "для дівчаток" виник приблизно у середині XX століття. Це був такий маркетинговий хід виробників, щоб їхня продукція продавалася – сформувати певну моду, щоб молодші діти іншої статі не доношували одяг за старшими.

  • Упродовж же XVII – XIX століть хлопчиків і дівчаток спокійнісінько одягали, наприклад, в однакові білі сукні. Це ж практично – дитину в сукні легше привчати до горщика, а плями з білого прекрасно відпиралися за допомогою відбілювача.

А тепер про головне, увага: спершу рожевий колір приписали не дівчаткам – а хлопчикам! У 1918 році один популярний американський журнал із царини моди написав:

"Нам здається, хлопчикам доречніше носити одяг рожевого кольору. Адже рожевий – це колір сильніший, однозначніший. Ніжний, небесний блакитний більше пасує ж дівчаткам".


Рожевий одяг спершу був чоловічим трендом / Фото unsplash

Але, але. Мода ця не прижилася. У підсумку "хлопчачі" і "дівчачі" кольори змінилися на протилежні. Припускаємо, це сталося через схожу давню французьку традицію, а на французів орієнтувалися чи не всі модники ХХ століття.

А це цікаво Будь стильним і красивим: 5 речей, які мають бути у чоловічому гардеробі