Вона вдарила по Землі внаслідок серії сонячних спалахів напередодні – 1 і 2 листопада. А спалахи ці пов'язані з магнітними бурями на поверхні Сонця.

Також цікаво Як компанії можуть допомогти екології і чому це важливо зробити уже сьогодні

Сонячна буря змінила космічну погоду: що та чому сталося

Цикл сонячної активності триває приблизно 11 років. Сонячні бурі початку листопада 2021 року ознаменували початок нового циклу.

  • Досі вчені спостерігали мало активності на Сонці, тепер почалося нарощення її потужності.
  • Її максимуму, як розповів Білл Муртаг із Центру прогнозування сонячної погоди (SWPC), очікують у 2025 році.

Ми бачимо збільшення активності. Це свого роду фаза пробудження Сонця,
– пояснив Муртаг.

Cannibal CME – що це за сонячна буря

Cannibal CME – це геомагнітна буря, яка виникла через серію викидів корональної маси Сонця (бульбашки сонячного матеріалу, така собі "відрижка" Сонця).

CME — це, по суті, хмара плазмового газу вагою у мільярди тонн із магнітними полями. Тобто, Сонце випустило магніт у космос, і цей магніт транзитував від Сонця до Землі на 150 мільйонів кілометрів,
– розповів Муртаг.

Чому її назвали Cannibal (канібальською)? Бо вона прожерла дірку в космосі, проковтнувши інші магнітні поля.


Сонячна буря впливає і на Землю, і впливає потужно / Фото indiatimes

"І що?" – можеш спитати ти. А те, що у Землі є власне магнітне поле, і з магнітними полями з космосу воно не завжди дружить. Частіше, власне, свариться з ними. От через таку сварку й виникає геомагнітна буря.

Збільшення активності Сонця: чому це важливо

Сонячна активність на Землю впливає набагато більше, ніж Сонце у звичному стані. Сонячні спалахи можуть викликати низку явищ, які називають космічною погодою. Це, зокрема, і красиві полярні сяйва, і, на жаль, пошкодження супутників.

  • А ще – впливають на інфраструктуру, включаючи електромережі (наприклад, у 1989 році сонячна буря спричинила 12-годинне відключення електроенергії в Канаді у провінції Квебек), на радіозв’язок літаків тощо.
  • Саме тому й існує Центр космічної погоди – щоб попереджати про небезпеку, й максимально запобігати впливам сонячної активності на життя землян.

Та, на жаль, космічну погоду передбачити навіть важче, ніж погоду на поверхні Землі.