Як стверджують психологи, для досягнення успіху потрібно мати стійко вибудовані 4 стовпи. Мовиться про серію потреб, які потрібно закривати, щоб залишатися мотивованим. А без останнього, ясна річ, неможливо рухатися вгору.

Читай також Nemiroff запускає благодійну серію у США та Європі, щоб підтримати нестримний дух українців

4 стовпи до успіху

Психолог Майкл В. Відерман розповів, що є 4 стовпи або потреби. Їх слід задовольнити як особисто, так і на роботі. І лише після цього можна буде говорити про можливість на регулярній основі не лише ставити перед собою цілі, а й досягати успіху.

Ці потреби, переконаний експерт, надають нам мотивації. Тож у тебе буде більше бажання не лише формувати нові завдання перед собою, а й виконувати їх та рухатися вперед.

1. Наділи ціль змістом

Слід розуміти, що досягнути успіху без внутрішньої мотивації вкрай складно. Тож тобі потрібно окреслити для себе зміст того, що ти робиш. Наприклад, працюєш на двох роботах, щоб більше донатити на ЗСУ, відкласти на курси тощо.

2. Контролюй

Недостатньо просто поставити ціль. Твоя задача – сформувати такі умови, щоб у тебе було відчуття контролю над нею. Щоб ти не міг собі сказати, що воно якось саме зробиться. Так це не працює. Натомість відчуття контролю дозволяє тобі буквально тримати руку на штурвалі. Ба більше, ти відчуватимеш відповідальність за свої дії.

Це цікаво Як ставити собі цілі так, щоб досягати успіху: поради від фахівців з Гарварду

3. Конкуруй

У цьому випадку мовиться не про людей навколо. Це радше про бажання ставати щодня кращою версією себе вчорашнього. Тобі необхідно буде вдосконалюватися. Це дозволить позбутися синдрому самозванця. Тож навідуйся на курси, читай тематичну літературу, консультуйся з колегами по цеху. Загалом роби все для того, щоб щодня твої знання лише примножувалися.


Займайся самоосвітою, щоб ставати кращою версією себе вчорашнього / Фото Shiromani Kant​

4. Оточи себе підтримкою

Усе перелічене вище, звичайно ж, дуже важливе. Але без цього пункту буде вкрай складно. На жаль, досягати успіху, коли ти потребуєш чиєїсь підтримки практично неможливо. І мовиться не лише про стосунки. Це можуть бути і близькі друзі, і рідні. Головне, щоб поруч були ті, хто підтримає тебе в моменти, коли хочеться здатися та послати все до біса.

Як каже експерт, близькі люди поруч – ключ не лише до успіху. Це ще й про підтримку психологічного здоров'я та можливість насолоджуватися життям сповна.

Кожен із цих стовпів віддаляє тебе від невдач. А отже, ти стаєш усе ближчим до досягнення успіху. Головне – не боятися, діяти та не зупинятися на досягнутому. У тебе все вийде!