Американський мільярдер Марк Кубан – яскравий приклад того, як можна керувати своїми грішми так, щоб вони примножувалися. Ділимося на Men 24 секретами, які дозволять навести лад зі своїми фінансами.

Візьми на озброєння Як доводити кожну справу до кінця: поради, які полегшать твоє життя

Марка Кубана багато людей знають завдяки компанії Yahoo, яку він успішно продав за 5,7 мільярда доларів. Але починався його фінансовий успіх значно раніше: у 1990 році Кубан продав свій перший стартап – CompuServe за 6 мільйонів доларів.

Але як йому вдалося стати казково багатим? Секрет криється у тому як він поводиться з грішми. Спробуймо розібратися, про що мовиться.

1. Погаси усі свої борги

Кубан завжди наголошує на тому, що відсутність боргів – одна з найкращих інвестицій у себе. Бо тобі може лише здаватися, що переплати немає. Насправді ж вона є. Та ще й яка. Наприклад, ставки по кредитних картках завжди високі. А протермінування платежів може стати причиною пені.

Кубан рекомендує скористатися можливістю реструктуризації боргу, якщо наразі у тебе не виходить повністю погасити кредит. Більшість банківських установ залюбки ідуть назустріч, адже ти все одно погасиш кредит.


Закрий кредитну картку та позбудься боргів / Фото unsplash

2. Фінансова подушка на пів року

У кожного з нас має бути фінансова подушка. На жаль, в нинішніх умовах неможливо бути впевненим у тому, що ти залишишся при роботі та стабільному прибутку. Тож спробуй правильно розставити пріоритети, не витрачаючи гроші на дурниці. Спочатку відклади суму, якої достатньо буде, щоб покрити витрати на 6 місяців. Далі можеш жити у своє задоволення.

Для чого потрібна фінансова подушка? А для того, щоб ти міг спокійно змінити роботу, зайнятися переїздом або власним здоров'ям.


У тебе має бути фінансова подушка на 6 місяців / Фото unsplash

3. Інвестуй з ризиком

Ти не повіриш, але більшість фінансових операцій – ризиковані. І саме на адреналінових угодах мільярдери заробляють найбільше. Але тут потрібно пам'ятати золоте правило Кубана: вкладай у проєкт не більше 10% своїх коштів.

4. Використовуй знижки

Напередодні Чорної п'ятниці ми рекомендуємо звернути увагу на шалені знижки. Але тут потрібно ретельно вивчити ринок, аби не стати жертвою маркетингу. Сам же Кубан у своєму блозі писав, що: "економія у 15% на товари вартістю 1000 доларів, на які, як ви знаєте, ви обов'язково витратите гроші, – краща окупність ваших грошей, ніж 15% на рік, які ви отримаєте, інвестувавши ті ж 1000 доларів".


Знижки – відмінні інвестиції / Фото unsplash

Це цікаво Американський підприємець розповів, як 5-годинний робочий день змінив його бізнес

Уникай кредитів, намагайся відкладати гроші, інвестуй у своє майбутнє та використовуй знижки в улюблених крамницях. Усе це дозволить тобі не лише економити, а й примножувати свої фінанси!