Учені переконані, що терпіти та зціплювати зуби не варто. Краще спустити пару за допомогою декількох матюків. Вони не лише дозволять витерпіти біль під час останніх повторень. Вони ще й зарядять тебе додатковим драйвом.

Це цікаво Vodka Brand Champion 2021: Nemiroff став горілчаним брендом №1 у світі

Науковці раніше виявили, що матюки здатні притупляти біль, підвищуючи твою емоційну терпимість. Результати дослідження, опубліковані в Журналі психології спорту та фізичних вправ, тепер показують, що лайливі слова також роблять тебе сильнішим.

У дослідженні брав участь 81 спортсмен, котрий або тренувався з високим опором протягом 30 секунд, або виконував 20-секундний силовий тест. Деяких з них попросили сказати нецензурне слово під час тренування, інші ж використовували нейтральні слова.


Матюки під час тренувань можуть притуплювати больові відчуття / Фото Unsplash

У чому секрет успіху

Це безумовно не має нічого спільного з частотою серцевих скорочень, кров'яним тиском або реакцією нервової системи. Лікарі підозрюють, що матюки просто відволікають мозок, тому увага більше не приділяється болю.

Головне – не перестаратися. Ти ж не хочеш, щоб якийсь кремезний бодибілдер подумав, що ти саме його обзиваєш у спортзалі. Тому варто використовувати лайку для покращення своїх фізичних результатів, але при цьому бути обережним.

Варте уваги Як накачати широкі плечі: 4 прості вправи з еспандером для чоловіків