І саме на одній із них ми зосередимо свою увагу. Як з'ясувалося, бути надто впевненим під час співбесіди – не найкраще рішення. То що ж тоді робити?

Читай також Вдячні українським Героям: Nemiroff передав першу частину допомоги на реабілітацію

Як поводитися під час співбесіди

Згідно з дослідженням, проведеним Джеймі Вайтхаусом, науковцем з Університету Ноттінгема Трент у Великій Британії, є сигнали, які подобаються роботодавцям. Виявилося, незначне переживання під час співбесіди підвищує твої шанси. Такі шукачі роботи здаються спокусливішими та краще налагоджують контакт. Ба більше, у рекрутера виникає бажання тепліше ставитися до тебе.

Вайтхаус починає з нагадування: стрес часто супроводжується внутрішніми фізіологічними змінами. Вони й "допомагають нам підготувати тіло до виклику". До прикладу: прискорене серцебиття допомагає доставляти кисень до мозку ефективніше, що дозволяє нам реагувати швидше.


Щире переживання під час співбесіди може допомогти тобі / Фото Adolfo Félix​

Тож не дивно, що під час переживань ти можеш мимоволі поправляти браслет або вкладати волосся. Але, припускає Вайтхаус, такі рухи – спосіб "сприяти соціальній взаємодії всередині групи". Тож це такі собі елементи мови тіла, які співрозмовника роблять ближчими.

Які висновки дослідження? Чим більше респонденти демонстрували ознак стресу, тим більше співчуття вони викликали. До прикладу, те ж почервоніння. Його часто співрозмовники сприймають як "ознаку чесності, що й робить тебе привабливішим".

Варте уваги Годі бути трудоголіком: ця і ще 5 токсичних звичок, від яких слід відмовлятися на роботі

Але все залежить від контексту

Лія Мейо, доцентка Центру соціальних і афективних нейронаук Лінчепінгського університету у Швеції, має свою думку щодо цього. Вона наголошує, що сприйняття ознак стресу співрозмовником залежить від контексту.

Реакція може бути іншою, якби хтось побачив нас насупленими та знервованими в офісі, не знаючи джерела наших хвилювань,
– підкреслила вона.

В такому разі можна подумати, що ми ворожі або розгнівані. Тож знадобиться додаткове пояснення, щоб тебе та твої емоції правильно зрозуміли.

Як бачиш, експерти рекомендують поводитися максимально щиро. Будь чесним і з собою, і з рекрутером. Це однозначно позитивно вплине як на тебе, так і на можливість отримати роботу мрії.