Порадами, які допоможуть позбутися болю у спині, поділився фітнес-тренер Володимир Сидорук. Він також запропонував взяти на озброєння 5 простих вправ, які дозволять покращити самопочуття. Гайда виконувати їх разом.
Варте уваги Чому не ростуть м'язи рук: тренер назвав 5 найпоширеніших причин
Чому виникають проблеми з поставою
Наше життя стає все комфортнішим, а хребет – менш здоровим. Якщо придивитись, дуже рідко можна побачити людей з правильною поставою. Порушення виникають через дисбаланс м'язів,
– наголошує він.
За словами фітнес-тренера, у нормі наші м'язи мають перебувати в урівноваженому та гармонійному стані. Якщо у тебе сидяча робота, то вони постійно у розтягненому стані. А це, наголошує Сидорук, стає причиною втрати здатності повертатися до нормального тонусу. Водночас у дещо скороченому стані завжди перебувають грудні м'язи.
Усе це стає причиною "виключення" з роботи м'язів живота. Це тренер називає виступаючим животом. Крім того, знижується тонус великих сідничних м'язів.
Наслідки неправильної постави
- Округлена спина. Крім того, у тебе можуть бути "завернуті" плечі. Усе це обмежить рухливість твоєї грудної клітини. Найважливіше те, що це безпосередньо впливає на твоє дихання. Воно буде поверхневим, а твої легені працюватимуть не на всі 100%. Тож мозок постійно перебуватиме у кисневому дефіциті.
Наслідки: зниження когнітивних здібностей, рівня енергії, хронічно виникає апатичний настрій.
- Розміщення внутрішніх органів. Слід також розуміти, що неправильна постава впливає і на те, що всередині тебе. Органи можуть зазнати певного зміщення або опущення.
- Зміщується центр ваги. Це, за словами Сидорука, стане причиною деформації опорно-рухового апарату. Крім того, у тебе формуватимуться неправильні рухи.
- Виникає м'язовий дисбаланс. Внаслідок цього – порушується положення скелета, внутрішніх органів. Та й узагалі змінюються біохімічні процеси. Усе це впливає як на твоє фізичне, так і психологічне здоров'я.
- Зниження лібідо. Слід також розуміти, що опущені внутрішні органи можуть впливати на роботу органів малого таза. Це, до слова, негативно впливає на лібідо. Тож можуть спостерігатися проблеми інтимного характеру.
Як покращити поставу: 5 простих вправ
Дивися на відео, як правильно виконувати вправи. Нагадуємо про важливість розминки, щоб розігріти свої м'язи. Це дозволить отримати ще більше задоволення та користі від фізичної активності.
Вправи для покращення постави: дивися відео
#1. Кількість 20 – 30 повторень
- Підходів: 2 – 3
- Між підходами влаштовуй відпочинок на 20 – 30 секунд
#2. Кількість 10 – 20 повторень
- Підходів: 2 – 3
- Тут уже між підходами слід відпочивати 30 – 45 секунд
#3. Кількість 10 – 15 повторень
- Підходів: 2 – 3
- Між кожним підходом дозволяй собі відпочивати упродовж 30 – 45 секунд
#4. Кількість 5 – 10 повторень (на обидва боки)
- Підходів: 2 – 3
- Влаштуй собі відпочинок упродовж 20 – 30 секунд
#5. Кількість 5 – 10 повторень (або 10 – 15 секунд утримання)
- Підходів: 2 – 3
- Під час виконання цієї вправи дозволяй собі відпочивати між підходами по 20 – 30 секунд
Остання порада від тренера: зберігай достатню фізичну активність. Також не забувай слідкувати за своїм харчуванням. Дотримуйся балансу, щоб твоя спина та загальний стан здоров'я не турбували.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може замінити тобі повноцінну консультацію фітнес-тренера. Тож якщо ти хочеш отримати максимальний результат від тренувань і не нашкодити собі, звернися до фахівця.