Розповімо тільки про кілька цікавих, а подекуди й дивовижних фактів. Як-от про несподівані види спорту або подвиг австрійської армії, які ми вже описували раніше.

Також цікаво Лімітований дизайн: не тільки особливий вигляд, а й тема для розмови

За всю історію тільки одна країна бойкотувала зимові Ігри

Ти вже знаєш, що літні Олімпійські ігри зазнавали політичних бойкотів неодноразово (наприклад, у 1976, 1980). Дивно, але навіть під час холодної війни бойкоти не зачіпали зимові Олімпіади.

  • Один тільки раз від участі в Іграх (у Лейк-Плесіді 1980 року) відмовився учасник – Тайвань.
  • Чому? Бо Міжнародний олімпійський комітет заборонив називати його "Республікою Китай", щоб не ображати Китайську Народну Республіку, яка поверталася на Олімпіаду вперше з 1952 року.

Нагадаємо, Китай вважає Тайвань частиною своєї території, а проте сам острів давно є фактично незалежним і частково визнаним у світі. І називає себе саме "Республіка Китай".


Едді Іган встановив абсолютно унікальне досягнення на Іграх / Фото US Olympic

Єдина людина в історії, яка брала золото і на зимових, і на літніх Іграх

Едді Іган зі Сполучених Штатів Америки здобув золото у боксі у напівважкій вазі на літніх Іграх в Антверпені 1920 року.

  • Та, може, ми б його нині й не згадували, якби Іган не став автором геть іншого унікального досягнення.
  • Річ у тім, що у 1932, через 12 років, у Лейк-Плесіді Едді був членом бобслейної четвірки зі США, яка перемогла на зимових Іграх!

Ще одна людина могла б претендувати на той же постамент, на якому всівся Іган. Шведка Гілліс Графстром виграла золоті медалі на літніх іграх 1920 та зимових іграх 1924. Але – в обох випадках у фігурному катанні.