Під час війни промисловість найчастіше переводять на військові ж рейки. Як зауважив Men 24, бажання чи небажання того чи іншого виробника аж ніяк при цьому не враховують.

Це цікаво Чому Енцо Феррарі їздив на Peugeot

Під час Другої світової відомих нині виробників автомобілів також примушували віддавати всі потужності армії. Сьогодні поговоримо про виробників не з Німеччини, чию техніку використовував Гітлер.

Кого примусив собі служити Третій Рейх – 2

Важко повірити, але – США

Opel

Adam Opel GmbH – німецький виробник автомобілів, заснований ще 1862 року. Одначе з 1929 до 2017 Opel належав концерну General Motors зі США. А з 2017 вже перебуває у власності Groupe PSA зі Франції.

  • Opel у період Другої світової виготовив для німецької армії майже половину загальної кількості вантажівок. Наприклад, витривалий і харизматичний Opel Blitz і нині можна побачити чи не в кожному фільмі про війну.

Чому американська компанія робила авто для німців?

Все просто: усі заводи посіпаки фюрера фактично націоналізували. Недарма тодішній президент General Motors Кнудсен іронічно зауважив: "На нашому німецькому підприємстві повним і неподільним господарем став Гітлер".

Опель
Німецькі солдати та Opel Blitz / Фото wikimedia

Куди ж без Італії

FIAT

FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino) – виробник автомобілів з Італії. З 2014 входить у корпорацію FCA (разом з Chrysler).

  • Цей промисловий гігант постачав армії країн Осі (а що ж мав робити, якщо фашистська Італія була союзником нацистської Німеччини під час Другої світової) і автомобілі, і танки, і авіаційні двигуни.


FIAT виготовляв для військових і танки, і автомобілі, і авіаційні двигуни / Фото wikimedia

Окупована ще до Другої світової – Чехія

Skoda

Škoda Auto a.s. – виробник автомобілів та двигунів з Чехії. Історію веде з 1895 року, а у 1991 став частиною автомобільного концерну Volkswagen AG.

  • Німці окупували Чехію ще фактично до офіційного початку Другої світової війни – у березні 1939. Тож один з найбільших автовиробників Чехії того часу Skoda також опинився під контролем гітлерівців.

Довелося виготовляти вантажівки, танки й самохідні гармати для армії Третього Рейху. Наприклад, знаменитий "Хетцер" (Hetzer або Jagdpanzer 38 – німецька легка САУ, самохідна артилерійська установка).

Танк
САУ Hetzer – німецька артустановка, яку виготовляли на заводах у Чехії / Фото wikimedia

І про французький автопром

Peugeot-Citroen

Peugeot – найбільша приватна французька автомобільна компанія. У 1974 році З Citroën об'єдналась у єдиний концерн PSA Peugeot Citroën. Власне Citroën у роки Другої світової існував як окремий автовиробник.

  • Однак заводи обох компаній – і Peugeot, і Citroen – у Франції швидко опинилися в зоні німецької окупації, тож і тоді доля їхня була спільною. У 1940-х легкові й вантажні автомобілі цих марок забирала собі німецька армія.

Пежо
Вантажівка Peugeot DMA, виготовляли у період 1941 – 1944 років / Фото wikimedia

Про всяк випадок і для розрядки Темний Лицар на дорогах: як змінювалися автомобілі Бетмена в кіно