Однак це далеко не єдина функція поцілунків. Є ціла наука (ну, майже наука) – філематологія, – яка вивчає вплив дотиків губами на життя людини. Про кілька таких впливів і поговоримо сьогодні на Men 24.

Корисно знати Як стати її хлопцем: 5 способів нарешті покинути френдзону

Імунітет

Поцілунки підвищують імунітет. Про це свідчать, наприклад, дослідження, проведені у Нідерландах (детальні результати опубліковані в журналі Microbiome).

  • В експерименті участь взяли 21 пара, які часто цілуються протягом дня. Вчені ж проаналізували мазки з язика цих людей та зразки слини. І аналіз показав, що мікрофлора партнерів майже ідентична.

Усього за один поцілунок від людини до людини передається 80 мільйонів різноманітних бактерій. І у такий спосіб партнери… Не шкодять, а навпаки – укріплюють імунітет один одному.


Поцілунки покращують імунітет / Фото unsplash

Секс

Ось важливий нюанс: у сенсі імунітету поцілунки впливають на чоловіків і жінок однаково, а от на сексуальний потяг – по-різному. Німецькі та австрійські вчені провели дослідження (детальні результати – у виданні La Repubblica) цього.

  • В опитуванні взяли участь понад 500 людей. Результати засвідчили, що 56% жінок і 44% чоловіків відчувають від поцілунків задоволення. Однак панянки назвали поцілунки інтимнішим процесом, ніж статевий акт.

А от дві третини чоловіків не погодилися, що якісний поцілунок краще за секс. Річ у тім, що чоловіки розглядають поцілунок здебільшого як звичку або прелюдію.


Секс із поцілунками – ну геть інша справа, ніж без / Фото unsplash

Доля

Перший поцілунок із коханим або коханою може змінити все життя людини. Усі можливі опитування з цього приводу показали, що чотири з п'яти людей переконані: перший поцілунок пам'ятають, наче це сталося вчора.

  • Дотики губ здатні змінювати баланс гормонів, формувати емоційну прив'язаність. Є навіть таке повір'я, що "нічні метелики" не цілують клієнтів, бо бояться закохатися "на біологічному рівні".

Але є у цій ситуації й зворотня сторона: у пар, які разом вже тривалий час (щонайменше кілька років), довгі поцілунки провокують зниження рівня окситоцину. У такий спосіб організм захищає себе від любовної ейфорії.

А це цікаво 4 види національного сексу: найцікавіше про французів та італійців