Про це і про нові дослідження щодо цього ми вже згадували раніше. Але згадана версія – не єдина. Було б логічно розповісти тобі й про інші.

Варто знати Український прапор замайорить на Місяці: деталі місії Spacebit за підтримки Nemiroff у 2022 році

Земля і Місяць виникли з єдиної газопилової хмари

Найбільшим супутником у Сонячній системі є Ганімед, що кружляє біля Юпітера. Він удвічі важчий за Місяць і у півтора раза більший. Але у порівнянні зі своєю планетою Ганімед – пилинка (4% від обсягу і всього 0,008% від маси).

Місяць – унікальний супутник, досить великий у масштабах Сонячної системи. А якщо згадати про розміри Землі – то взагалі просто гіпервеликий. Діаметр його – це десь 27% земного, а маса перевищує 1% маси нашої планети.

  • Як же такий великий супутник виник поряд із такою маленькою планетою? Одна із раніше популярних гіпотез каже, що вони виникли одночасно з єдиної газопилової хмари.
  • Однак теорія не стала панівною, бо вчені зрозуміли: гравітація Землі не дозволила б утворення на її орбіті такого великого космічного тіла.

Місяць
Про них вже майже не згадують – але ж такі теорії походження Місяця існували! / Фото NASA

Місяць – шматок Землі

Ця теорія виникла десь у 1970-х. Мовляв, Місяць сформувався з матерії, яка відірвалася від Землі ще на стадії її формування. Це сталося через дуже швидке обертання Землі та під впливом центробіжної сили.

Ця теорія пояснила різницю в хімічному складі: у місячному грунті менше заліза й він менш щільний, бо у Землі щільні елементи були ближче до ядра і не відірвалися від планети.

  • Виникла теорія з математики: її прихильники казали, що Місяць щороку віддаляється від Землі на 2 сантиметри, а отже – колись дуже давно був її частиною.
  • А спростувала теорію також математика: розрахунки вчених показали, що Місяць фізично не міг би наблизитися до Землі на відстань, меншу за 7 – 10 тисяч кілометрів.