Зауважимо, що транспортний засіб має бути справним і безпечним як для тебе, так і для інших учасників дорожнього руху. Тож, якщо твій ТЗ потрапив до списку тих, яким не обов'язково проходити техогляд, це не означає, що цього взагалі не потрібно робити наголошує 24 Канал.

Варте уваги Океан вражень: Nemiroff відправив відвідувачів Lisbon Bar Show у захопливу подорож

Хто звільнений від проходження ТО

Власне, є кілька категорій транспортних засобів, які звільнені від обов'язкового проходження ТО. Їх лише дві:

  • усі автомобілі, причепи та напівпричепи для них незалежно від їхнього терміну експлуатації, але за умови, що вони не використовуються для отримання прибутку;
  • новенькі легковики та причепи, які використовують для комерційних перевезень, але їхній термін експлуатації не перевищує 2 роки.


Не всім ТЗ обов'язково слід проходити техогляд / Фото prostooleh

Додамо, що періодичність проходження техогляду регулюється 35 статтею Закону Про дорожній рух. Попри те, що для вищезгаданих категорій техогляд не є обов'язковим, їм потрібно буде його пройти, якщо вони рухаються магістральними дорогами.

Кому обов'язково слід пройти ТО

До твоєї уваги повний перелік, в якому також вказана частота проходження техогляду:

  • великі вантажні авто, яким понад рік – один раз на рік;
  • автобуси, якими користуються понад два роки – раз на шість місяців;
  • вантажно-пасажирські авто вагою до 3,5 тонни, яким понад 2 роки – один раз на два роки;
  • легкові автомобілі, які використовують для роботи в таксі, старші за два роки – один раз на рік;
  • колісні трактори, що використовуються понад два роки – один раз на два роки;
  • спеціалізований автотранспорт (транспорт для усунення аварій і прибирання, автокрани, пожежні автомобілі, автомобільні вежі, сміттєвози, технічна та медична допомога) – проходження щорічне;
  • колісно-транспортні засоби, які використовуються для транспортування небезпечних, токсичних і легкозаймистих вантажів – один рік з дня виготовлення транспортного засобу та кожні шість місяців після цього.

Читай також Обов'язковий техогляд у 2023 році: що змінилося у процедурі для водіїв

Наостанок додамо, що 30 травня у нас вийде повна версія матеріалу про техогляд у 2023 році. В ньому ми розповіли не лише про зміни до ТО, а й дізналися, у скільки це обійдеться та де слід пройти техогляд. Залишайся з нами!