Так вважає гарвардський палеоантрополог Деніел Ліберман. Як повідомляє Xataka, у своїй книзі під назвою "Фізичні вправи" дослідник пояснює, що не існує жодних наукових доказів того, що люди взагалі створені для занять спортом.
Варте уваги Український погляд на Aviation: як приготувати коктейль Mriya
Вивчивши все, що є про це з еволюційної, антропологічної та біологічної точок зору, ця одержимість, яка існує сьогодні, тренуваннями в спортзалі або марафонами, не є типовою для нашого виду.
Але на цьому професор не зупиняється, бо йде далі і пояснює, що, всупереч тому, що ми собі уявляємо, більшість наших предків не стояли на ногах і не рухалися цілими днями. Є винятки, але загальне правило полягає в тому, що вони проводили більшу частину дня сидячи.
Мало що змінилося, чи не так? Вони чекали, поки здобич потрапить у їхні пастки, або ж заповнили час, як ми, приклеєні до комп'ютера чи мобільного телефону. Звичайно, їм доводилося ходити по все, а нам – ні, але бігати не входило в їхні плани. Хіба у випадку, щоб не стати чиєюсь здобиччю.
Чи означає це, що все це брехня і ми насправді можемо бути здоровими і щасливими, сидячи вдома на дивані, не рухаючись? Зовсім ні. Ліберман чітко дає зрозуміти, що, попри те, що наш метаболізм швидший, ніж у інших ссавців, ще одна причина, чому, на думку експерта, ми еволюціонували так, щоб дуже мало рухатися, це не є виправданням для того, щоб бути "лінивими".
Експерт закликає щодня ходити та не сидіти надто довго / Фото ASPhotofamily
Палеоантрополог радить ходити щодня (чи то знамениті 10 000 кроків, чи навіть менше – це теж корисно), а також не проводити більш як 45 хвилин сидячи. Іншими словами, роби невеликі перерви на пару хвилин під час роботи, щоб розім'яти ноги, гуляй, коли виходиш з офісу, ходи пішки додому, якщо працюєш неподалік.
Читай також Цей чоловік два роки робив по 20 тисяч кроків на день: ось 5 уроків, які змінили його життя
Рух корисний і необхідний, і, звичайно, біг теж. Що ми завжди повинні пам'ятати, так це те, що занадто багато всього може бути контрпродуктивним у результаті. Тому не зациклюйся на спорті чи дієті. Все завжди краще, якщо робити це з розумом.