Згідно з даними, зібраними психологом Гері В. Левандовскі-молодшим, спати варто удвох. Він опирається на результати дослідження, проведеного Університетом Аризони.

Читай також Коли хочеться еспресо ввечері: як оригінально подати напій у День кави

Чому краще спати удвох

Результати дослідження свідчать про те, що спільний сон:

  • знижує ризик апное уві сні;
  • дозволяє довше спати;
  • дає можливість уникати безсоння;
  • дозволяє менше втомлюватися.

Крім того, вчені виявили, що під час повноцінного відпочинку учасники дослідження повідомили про нижчий рівень тривоги, депресії та стресу. Крім того, рівень задоволеності життям суттєво зростає.

Це цікаво Надто мало сну й інші 9 звичок, через які ти матимеш старший вигляд

Для порівняння, самотні люди або ті, хто не мешкає зі своїм партнером, демонстрували вищий рівень депресії. Крім того, вони спостерігали нижчий рівень підтримки та задоволеності стосунками. Але і це ще не все: життя їх тішить не надто сильно.


Ті, хто сплять самі, частіше скаржаться на депресію / Фото Shane​

Тож варто двічі задуматися перед тим, як розходитися по різних спальнях. Як бачиш, спільний сон має низку позитивних моментів. Ми вже мовчимо про той факт, що це ще й дозволяє підтримувати інтимну близькість.

Якщо ж ти не перебуваєш у стосунках, але хочеш швидше заснути, то можеш скористатися армійською хитрістю. Мовиться про трюк, який дозволить заснути усього за 120 секунд.

Його на собі навіть випробував один з користувачів мережі тікток. Але він відразу ж зауважив, що для того, щоб ця фішка спрацювала, потрібно буде упродовж шести тижнів тренуватися. Після цього ти зможеш за лічені секунди відправлятися до сну. А це особливо цінно в моменти, коли безсоння буквально ламає через коліно всі твої плани на наступний день.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер. Дані, які містяться у ньому, ґрунтуються на наукових спостереженнях і працях. Якщо ж тебе турбує безсоння, то рекомендуємо звернутися до фахівця. Це дозволить усунути проблему на стадії, коли вона не встигла перетворитися на катастрофу.