У поціновувачів мартіні є різні варіанти, і передбачення питань, які можуть виникнути у барменів, що поспішають їх потішити. Men 24 разом з Nemiroff розповість, як отримати свіжий напій у свої руки без плутанини та незручних пауз.

Варте уваги Як стати справжнім профі у домашній міксології: 6 базових правил для бартендерів-новачків

Як не треба замовляти мартіні

Якщо ти просто скажеш "Мартіні, будь ласка", то бармен буде змушений засипати тебе низкою запитань. Якщо це переповнений бар, то питання можуть бути уривчастими та поспішними. І ти почуватимешся дещо ніяково, адже інші відвідувачі змушені будуть зачекати своєї черги.

Перше, з чого варто почати, – з'ясувати, на чому буде зроблений мартіні: на горілці чи на джині. Це найважливіший крок, адже бартендер повинен розуміти, який міцний алкоголь буде в основі коктейлю.

Наступний етап – визначення того, який саме мартіні ти хочеш: сухий, мокрий чи ідеальний. Сухий або екстрасухий мартіні містить мінімальну кількість вермуту. Натомість у вологому його більше, ніж у стандартному рецепті. А от ідеальний містить співвідношення 50 на 50, де вермуту та горілки або джину порівну.


Варіант подачі мартіні / Фото Johann Trasch

Визначся з додатками

Після того, як ти визначився з основою та міцністю мартіні, можна подумати про додаткові елементи. Вони допоможуть надати напою додатковий смак і текстуру.

Якщо любиш оливки, то до напою можуть додати оливковий розсіл. У такому випадку слід замовити брудний або дуже брудний мартіні. Якщо ж оливки не твоє – навіть не згадуй про їхнє існування.

До теми Просто додай пармезан: у мережі завірусилася свіжа версія популярного Espresso Martini

Далі випусти на волю внутрішнього Джеймса Бонда та вкажи, як ти бажаєш, щоб приготували напій: збовтуючи чи змішуючи. Підсилити свою експертність можна проханням додати гарніш. Наприклад, лимонну цедру або мариновану цибулю. Якщо ми говоримо про брудний мартіні, то без оливки не обійтися. Якщо розсолу тобі достатньо, то можна попросити додати скибку лимона.

Правильно сформульоване замовлення дозволить тобі насолоджуватися саме тим мартіні, який тобі подобається. Насолоджуйся коктейлем, відпочиваючи після насиченого робочого тижня.


Мартіні може містити додаткові інгредієнти / Фото Lukas Bee

Це цікаво Ностальгія та домашня міксологія: тренди, які набирають обертів у 2023 році

Наостанок ми запропонуємо тобі самому стати барменом на власній кухні. Приготуй крутий Vodka Martini самостійно та вразь своїх друзів.

Рецепт Vodka Martini

Інгредієнти

Спосіб приготування

  1. У дуже охолодженому (краще навіть з морозилки) келиху для змішування з'єднуємо горілку та вермут.
  2. Заповнюємо посудину на 2 / 3 льодом й інтенсивно розміщуємо барною ложкою для охолодження.
  3. За допомогою стрейнера відділяємо напій від льоду.
  4. Переливаємо у такий же екстремально холодний келих подачі.
  5. Прикрашаємо оливкою або лимонною цедрою.

Гарантуємо, тобі сподобається процес і результат!